تبلیغات
کامپیوتر - ترفند رجیستری
چهارشنبه 13 آبان 1388

ترفند رجیستری

   نوشته شده توسط: فرجی    

منوی استارت را سریعتر کنید:
در منوی استارت زیر منو ها پس از 400 میلی ثانیه ظاهر میشود که برای کاربران حرفه ای ممکن است چند ثانیه طول بکشد شما میتوانید این زیر منوها را به سرعت برق ظاهر کنید. برای این کار باید به رجیستری ویندوز وارد شوید(برای این کار run را باز کرده و دستور regedit را در ان وارد کنید)بعد از وارد شدن به رجیستری کلید زیر را بیابید:

HKEY_CURRENT_USER\CONTROL PANEL\DESKTOP
در اینجا فقره ی MENU SHOW DELAY را پیدا کنید مقدار این متغیر طول تاخیر منو را بر حسب میلی ثانیه از ٠ تا 999 نشان میدهد که میتوانید با دادن مقدار ١ به آن سرعت آن را بسیار بسیار سریع کنید تا در نیم سوت زیر منوها ظاهر شوند.

همان منوی استارت قدیمی:
اگر از منوی استارت ویندوز خوشتان نمیاید و همان منوی قدیمی را دوست دارید ابتدا یک متغیر دی ورد(dword ) بسازید و اسم انرا nosimplestartmenu بگذارید سپس مقدار انرا 1 قرار دهید با این کار منوی استارت همان ظاهر قدیمی خود را پیدا میکند.

ارتقای ویندوز را از کار بیندازید:
اگر میلی به ارتقای ویندوز نداشته باشید میتوانید انرا غیر فعال کنید برای این کار یک متغیر از نوع dword بسازید و نام انرا nowindows update گذاشته و مقدار انرا 1 قرار دهید اگر عملیات را درست انجام داده باشید دیگر ارتقاء خودکار انجام نمیشود.

از بین بردن پوشه ها:
شما میتوانید با اضافه کردن متغیر های dword تک تک اجزای منوی استارت را پاک کنید:برای برداشتن پوشه my music متغیر از نوع dword ساخته و نام انرا nostartmenumymusic بگذارید و مقدار انرا 1 قرار دهید برای خلاص شدن از پوشه ی my picture متغیر دیگری ساخته و به ترتیب بالا عمل کنید.

حذف کردن برنامه هایی که پاک نمیشوند:
به دلایلی که برای ما معلوم نیست بسیاری از برنامه ها به طور کامل پاک نمیشوند! در نتیجه بسیاری از کاربران سعی میکنند با حذف پوشه یا شاخه ان برنامه مقدمات پاک شدن انرا انجام دهند اما نتیجه چنین برنامه هایی برای همیشه در add/remove program باقی خواهد ماند برای آنکه فهرست این برنامه ها را از بین ببریم باید از رجیستری استفاده کنیم.ابتدا به کلید زیر بروید : HKEY_LOCAL_MACHINE\Microsoft\Windows\Curent Version\uninstall سپس کلید متناظر با این کلید ها را باز کنید حالا برنامه هایی را که نمیتوانستید پاک کنید را از اینجا حذف کنید.