تبلیغات
کامپیوتر - 10 فناوری برتر جهان
یکشنبه 15 آذر 1388

10 فناوری برتر جهان

   نوشته شده توسط: استاد رحیمی    

شرکت تحقیقاتی گارتر بر اساس آخرین بررسی‌های خود اعلام کرد، نسل جدید نرم‌افزارها و خدمات رایانه‌ای مبتنی بر اینترنت(Cloud Computing) جزء 10 فناوری برتر حوزه IT محسوب می شود که کاربران باید برای آن برنامه‌ریزی کنند.

 

این خدمات جدید با پیچیدگی‌هایی همراه هستند، احتمال بروز خطرات امنیتی را افزایش می‌دهند و شرکت‌های فعال در حوزه فناوری‌های رایانه‌ای هنوز به طور کامل کاربرد آن‌ها را متوجه نشده‌اند. اما "دیو کایرلی"(Dave Cearley) یکی از تحلیلگران فناوری در جریان برگزاری نشست Gartner Symposium اعلام کرد که عموم کارشناسان و کاربران باید این پدیده جدید را جدی بگیرند.

به عقیده وی، شرکت‌های فناوری باید به خوبی دریابند که خدمات اینترنتی چه ارزشی را برای آن‌ها به همراه می‌آورد، چگونه آن‌ها می‌توانند بر اساس این فضای جدید ابزارهای خود را ارایه دهند و برنامه‌های اختصاصی آن‌ها به چه صورت می‌تواند بر مبنای فناوری‌های شبکه‌ای در این فضا در اختیار کاربران قرار گیرد.

فناوری‌ها و خدمات اینترنتی شامل شکل‌های مختلفی می‌شوند که از سرویس‌های اینترنتی آمازون گرفته تا App Engine گوگل و ابزارهای Salesforce.com را می‌توان در آن جا داد. شرکت‌ها باید به خوبی دریابند که هر یک از این رهیافت‌ها تا چه اندازه برای آن‌ها مفید خواهد بود.

خدمات و برنامه‌های مبتنی بر اینترنت به عنوان یکی از 10 فناوری برتر دنیا محسوب می‌شوند و شرکت‌ها نیز موظفند برنامه‌ریزی جدید خود را بر مبنای این فضای جدید قرار دهند. لیست مربوط به 10 فناوری برتر جهان شامل موارد زیر می‌شود:

1- فناوری‌ها و خدمات مبتنی بر اینترنت

Cloud Computing- 2- فناوری‌های تحلیلی توسعه یافته

3- پردازشگرهای رایانه‌ای

4- نسل جدید فناوری سبز و سازگار با محیط زیست در

IT- 5- تغییر ساختار پایگاه‌های داده

6- خدمات رایانه‌ای اجتماعی

7- سیستم‌های نظارتی امنیتی

8- حافظه‌های فلش

9- فناوری‌های مجازی‌سازی

10- ابزارهای موبایلی