تبلیغات
کامپیوتر - پادکست: امنیت در دنیای مجازی – قسمت اول
سه شنبه 31 فروردین 1389

پادکست: امنیت در دنیای مجازی – قسمت اول

   نوشته شده توسط: فرزین    


پادکست: امنیت در دنیای مجازی – قسمت اول

ا توجه به زندگی ماشینی امروزی استفاده از ابزارهای الکترونیکی در زندگی روزمره همچون کامپیوترهای شخصی – تلفن‌های همراه – دستگاهای ATM – کارتهای اعتباری خریدهای آنلاین و … تاثیر مستقیمی بر شیوه زندگی و اداره و مدیرت کارها بر آن دارد .

بالطبع بحثی که همراه با استفاده از این ابزارها به وجود خواهد آمد ،  امنیت و نکات حفاظتی آنهاست .. چیزی که اکثر ما به اون اهمیت کمتری میدهیم  تا جایی که خیلی از ما ساده ترین موارد امنیتی  رو در این زمینه رعایت نمی کنیم.
عدم رعایت همین نکات امنیتی باعث میشه اطلاعات خصوصی خودمون رو به سادگی در اختیار دیگران قرار بدیم.
افشای اطلاعات محرمانه و یا خصوصی، ضررهایی رو به افراد حقیقی و حقوقی وارد میکنه که جبران ناپذیره ، که حتما تا به حال نمونه هایی از این قبیل رو در بین اطرافیان و دوستانتون مشاهده کردیده و یا دست کم در بارش شنیده اید .

با توجه به اهمیت این موضوع، تصمیم گرفتیم تا سری پادکستهایی رو با عنوان امنیت در دنیای مجازی ، تهیه و در شاهوار دات نت منتشر کنیم .


شایان ذکر است مطالب مطرح شده در این سری پادکستها به صورت جامع تر و کامل تر به زودی در کتابی منتشر شده و این پادکست ها هم در قالب یک دیسک نوری به عنوان ضمیمه کتاب در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت .

در اولین پادکست از سری پادکست های امنیت در دنیای مجازی ، به بیان خلاصه مباحثی که قرار هست در این سری از پادکست‌ها در مورد اونها صحبت کنیم می‌پردازیم و در واقع این پادکست تنها چکیده ای از مباحثی هست که قرار هست به طور مفصل طی پادکست‌های بعدی در مورد اون صحبت کنیم.
درهمین زمینه با کارشناسان امنیتی نیز مصاحبه خواهیم کرد و دیدگاهاشون رو در پادکست انعکاس خواهیم داد.

پادکست رو می‌تونید از طریق Player زیر به صورت آنلاین گوش داده و یا از طریق لینکهایی که در ادامه قرار داده شده دریافت کنید.

» دریافت پادکست امنیت در دنیای مجازی – قسمت اول (کیفیت پایین – ۵ مگابایت)

» دریافت پادکست امنیت در دنیای مجازی – قسمت اول (کیفیت بالا- ۸ مگابایت)

منتظر دیدگاه‌های شما در مورد این سری پادکست‌ها و بازخورد آن هستیم …