تبلیغات
کامپیوتر - به سرعت پیشرفت تکنولوژی دقت می‌کنید؟
سه شنبه 24 فروردین 1389

به سرعت پیشرفت تکنولوژی دقت می‌کنید؟

   نوشته شده توسط: فرزین    
امروزه تلفن‌های همراه به بخشی جدانشدنی از زندگی روزمره ما تبدیل شده‌اند .

بسیاری از تلفن‌های همراهی که هم اکنون همیشه همراه ما هستند کارهای مختلفی را انجام می‌دهند که امروزه استفاده از این قابلیتها  برای ما کاملا عادی شدند .

وضعیت‌تان چیزی شبیه عکس زیر خواهد بود :


امکان برقراری تماس به صورت بی‌سیم حتی در نقاط دور افتاده – امکان عکس‌برداری و فیلمبرداری -  ضبط صدا – استفاده از رادیوی FM – ماشین حساب – GPS – اینترنت – شبکه بی‌سیم Wifi – فکس – پخش موزیک و فیلم – استفاده از نرم افزارهای جانبی و یا Ebook ها به جای حمل و نقل کتاب‌های حجیمی مثل دیکشنری ها یا قرآن و … – امکان میکس ساده صدا و تصویر در گوشی – استفاده از گوشی به عنوان یک وسیله‌ی تفریحی و بازی – جابه‌جایی فایلهای حجیم در حافظه‌های جانبی کوچکِ تلفن‌های همراه و … دهها قابلیت مفید دیگر که با کمی دقت در تلفن همراه‌تان متوجه آن خواهید شد .

به شخصه ، برای من سرعت پیشرفت تکتولوژی واقعا جالب است چیزی که خیلی وقتها به آن دقت نمی‌کنیم و تبدیل به یک روند عادی برای ما شده .

به طور مثال ۱۵سال پیش هیچ وقت فکر میکردید این همه کار رو بتونید با استفاده از یک تلفن همراه کوچک که به راحتی در کوچکترین جیبتان قرار میگیرد انجام دهید ؟

فرض کنید همین الان برگردید به ۱۵ سال پیش و قرار باشه همه فعالیتهای بالا را  با تکنولوژی همان موقع استفاده کنید و همراهتان باشد …

فکر می‌کنید ۱۵ سال بعد یعنی در سال ۱۴۰۴ هجری شمسی (۲۰۲۵ میلادی) چه امکانات دیگری به تلفن‌های همراه اضافه می‌شود و یا با تلفن همراه چه کارهای دیگری میتوان انجام داد . شاید حتی تلفن همراه امروزی به موزه‌ها سپرده شوند!

شما چه فکر می‌کنید ؟